سفارش تبلیغ
صبا ویژن

راه های برطرف کردن مشکلات عمده اتصال به اینترنت با گوشی آیفون???

برای شما هم پی اومده که گوشی آیفونتون به اینترنت وصل نشه؟ در این مواقع چیکار کردین؟ خواستین موهای خودتون رو بکشین یا جیغ بزنین؟ اخه مگه میشه آیفون با اون عظمتش ، به اینترنت وصل نشه؟؟؟??????

گاهی کاربران آیفون از مشکل وصل نشدن اینترنت آیفون ?? صحبت می‌کنند. با اینکه این نوع از تلفن همراه، از موارد پر طرفدار است اما مانند هر فناوری دیگری ممکن است با مشکلاتی روبه رو شود. خوب است بتوانیم مشکلات رایجی که به وجود می‌آید را حل کنیم تا بتوانیم از تلفن همراه خود استفاده‌ی بهتری داشته باشیم. در این مطلب به حل مشکل وصل نشدن اینترنت آیفون با وای فای، همراه اول، ایرانسل و… خواهیم پرداخت. با ما همراه باشید.

مشکل در اتصال آیفون به شبکه 3G و 4G

در برخی از شرایط مشاهده شده که مشکل اتصال آیفون‌های اپل به شبکه‌های 3G و 4G با یک ریستارت ساده حل می‌شود. از آنجایی که شبکه‌های 3G و 4G مربوط به اتصال دستگاه به موبایل دیتا هستند و با سیم کارت شما ارتباط مستقیمی دارند، حتما باید عدم وجود مشکل در سرویس‌دهی اپراتور خود را نیز بررسی کنید. بنابراین توصیه می‌کنیم که ابتدا سیم کارت خود را در یک گوشی دیگر مورد آزمایش قرار دهید. چنانچه سیم کارت شما در گوشی دوم به شبکه 3G یا 4G متصل شد، مطمئن خواهیم بود که مشکل از سوی آیفون شماست. بنابراین حال می‌توانیم وارد مرحله بعدی تست شویم.

در مرحله بعد باید بخش تنظیمات یا Settings آیفون خود را بررسی کنید. بدین منظور وارد بخش Settings دستگاه شده و گزینه Cellular را انتخاب نمایید. مطمئن شوید که اتصال شما در این قسمت فعال است. دقت داشته باشید که اگر در حال مسافرت هستید و از کشور خارج شده‌اید باید تنظیمات این بخش را بر روی گزینه Data Roaming قرار دهید. بدین منظور وارد بخش Settings و سپس Cellular شده و گزینه Data Roaming را فعال نمایید. اگر مشکل از موارد نامبرده شده نبود و تنظیمات اولین این بخش از آیفون شما مشکلی نداشت وارد مرحله بعدی شوید. مجددا توصیه می‌کنیم که حتما از سرویس‌دهی اپراتور خود اطمینان حاصل نمایید.

در مرحله بعد باید به روز بودن اطلاعات شبکه حامل یا اپراتور خود را بررسی کنید. در برخی از شرایط ممکن است در شرایطی به روز رسانی‌هایی ارائه شود که دستگاه شما به شبکه اینترنت متصل نیست. در این شرایط شما از به روز رسانی ارائه شده استفاده نکرده‌اید و این موضوع می‌تواند در روند اتصال دستگاه به شبکه‌های ارتباطی اختلال ایجاد کند. به منظور بررسی این موضوع وارد بخش Settings شده و گزینه General و به دنبال آن About را انتخاب کنید. اگر در این قسمت به روز رسانی مشاهده کردید سریعا نسبت به دانلود و نصب آن اقدام کنید. شما با مراجعه به بخش Settings و سپس General و به دنبال آن About قادر خواهید بود که در کنار گزینه Carrier نسخه یا ورژن تنظیمات اپراتور دستگاه خود را مشاهده کنید.

تعمیرات اپل

اما اگر به روز رسانی در این قسمت ارائه نشده بود و یا با نصب آخرین به روز رسانی هم مشکل اتصال آیفون شما به شبکه 3G یا 4G رفع نشد، احتمالا مشکل از سیستم عامل دستگاه شماست. این احتمال وجود دارد که سیستم عامل آی او اس آیفون شما به روز نباشد و منجر به بروز این مشکل گردد. به منظور بررسی این موضوع وارد بخش Settings و سپس General شوید و گزینه Software Updates را انتخاب کنید. در این شرایط پس از مدت زمان کوتاهی دستگاه به روز بودن یا نبودن سیستم عامل خود را گزارش می‌کند. اگر سیستم عامل آی او اس آیفونتان به روز نبود، سریعا نسبت به دانلود و نصب جدیدترین نسخه از آن اقدام کنید.

اگر باز هم مشکلتان برطرف نشده توصیه می‌کنیم که آخرین نسخه از فایل پشتیبان دستگاه خود یا اصطلاح بک‌آپ آن را مجددا بازیابی کنید. در این شرایط احتمالا مشکل مورد نظر رفع می‌شود. اگر با انجام این کار باز هم آیفون شما در اتصال به شبکه 3G یا 4G با مشکل مواجه شد با متخصصین موبایل کمک ارتباط برقرار کنید.

پیشنهاد ویژه : خرید گوشی آیفون با قیمت زیر کل بازار. این تبلیغ نیست حتما قیمت ها را مقایسه کنید.

 

مشکل در اتصال آیفون به شبکه وای‌فای

اگر آیفونتان در اتصال به شبکه وای‌فای با مشکل مواجه شده به راحتی می‌توانید دریابید که آیا مشکل مورد نظر مختص آیفون شماست و یا شبکه وای‌فای مورد نظر مختل شده است. بدین منظور می‌توان سایر دستگاه‌های هوشمند موجود در منطقه را به شبکه وای‌فای متصل کرد و این مورد را بررسی نمود. بنابراین در مرحله نخست از این موضوع مطمئن شوید که آیفون شما در اتصال به شبکه وای‌فای مورد نظر دچار مشکل شده است. پس از بررسی این موضوع و اطمینان حاصل کردن از آن باید چند مرحله را طی کرده و بدین صورت سعی در رفع مشکل ایجاد شده داشته باشید.

مشکل در اتصال آیفون iphone no internet

 

ابتدا وارد بخش Settings آیفون خود شده و گزینه Wi-Fi را انتخاب کنید. روشن بودن اتصال وای‌فای دستگاه خود را مورد بررسی قرار داده و سپس مطمئن شوید که دستگاهتان به شبکه وای‌فای مورد نظر متصل است. همچنین قدرت سیگنال شبکه وای‌فای مورد نظر را هم بررسی کنید. اگر تمامی موارد مورد نظر بررسی شد و مشکلی در آن‌ها وجود نداشت توصیه می‌کنیم که آیفون شبکه وای‌فای مد نظر را از لیست موجود حذف نمایید. این کار با استفاده از انتخاب گزینه Forget Network انجام می‌شود. پس از این کار، آیفون خود را ریستارت نمایید و مجددا به بخش Settings و سپس Wi-Fi مراجعه کنید. در این لحظه بار دیگر به شبکه وای‌فای مورد نظرتان متصل شوید. احتمالا با انجام این کار مشکل عدم اتصال دستگاه به شبکه وای‌فای مقصد رفع می‌شود.

حل مشکل وصل نشدن اینترنت آیفون با ریستارت کردن

به هنگام وصل نشدن اینترنت آیفون اولین چیزی که به ذهن می‌رسد ری استارت کردن دستگاه است. در بسیاری از مواقع با یک بار خاموش و روشن کردن دستگاه مشکل وصل نشدن اینترنت حل می‌شود. برای این کار دکمه پاور آیفون را نگه دارید تا زمانی که Slide to Power Off ظاهر شود سپس آن را به سمت راست بکشید، دستگاه خاموش می‌شود سپس آن را مجددا روشن کنید. همچنین به بخش تنظیمات رفته و مطتن باشید که داده‌ی تلفن همراه شما روشن است. این موضوع بسیار ساده‌ای است اما ممکن است اتفاق بیفتد.

مشکل اتصال به اینترنت آیفون به علت محدوده جغرافیایی

برای رفع مشکل اتصال به اینترنت آیفون ابتدا باید مطمئن شوید که منبع مشکل شما اتصال دیتا شماست. در صورتیکه اتصال دیتا شما روشن است و در گوشه‌ی بالا و سمت چپ علامت 4G/LTE را نمی‌بینید داده‌ی تلفن همراه شما کار نمی‌کند. البته این ممکن است به دلیل موقعیت مکانی شما هم باشد و یا یک مشکل داخلی در تلفن شما. گاهی هم شاید نماد 4G را ببینید اما باز هم اینترنت کار نکند. در اینصورت با ما همراه باشید تا راه حل وصل نشدن اینترنت آیفون را به شما بگوییم.

گاهی ممکن است اینترنت فقط در یک نرم افزار خاص مثلا واتس اپ و یا سافاری کار نکند. در این صورت راه‌حل‌های این مطلب به درد شما نمی‌خورد. ممکن است این مشکل با نصب مجدد آن برنامه حل شود اما در هر صورت مشکل کلی تلفن شما نیست.

خاموش کردن Wi-Fi Calling برای رفع مشکل وصل نشدن آیفون به اینترنت

برای حل مشکل اتصال به اینترنت آیفون Wi-Fi Calling را خاموش کنید.

Wi-Fi Calling یک ویژگی خوب است که اگر تلفن شما تشخیص دهد که از طریق Wi-Fi مکالمه‌ی بهتری خواهید داشت تماس تلفنی معمولی را به تماس اینترنتی تبدیل می‌کند. اما Calling Wi-Fi در طول عمر خود دارای مشکلات مختلفی بوده است، از جمله کار نکردن، مگر اینکه در حالت هواپیما باشید یا در اتصال همزمان با اتصال به داده‌ها تداخل نداشته باشید.

مساله‌ی بعدی دقیقا مشکل ماست زیرا فعال بودن Wi-Fi Calling ممکن است اجازه ندهد اتصال داده کار کند و بالعکس. بنابراین اگر می‌خواهید از داده‌ی همراه استفاده کنید Wi-Fi Calling را خاموش کنید.

برای انجام این کار به Settings -> Phone -> Wi-Fi Calling رفته و Wi-Fi Calling را خاموش کنید.

وصل نشدن اینترنت آیفون

حل مشکل اتصال آیفون به اینترنت با وارد کردن مجدد سیم کارت

راه بعدی برای حل مشکل وصل نشدن اینترنت آیفون این است که سیم کارت خود را مجددا وارد کنید.

یکی از اولین مواردی که باید امتحان کنید حذف و نصب مجدد سیم کارت است. اگرچه بعید است که کارت در داخل تلفنتان کثیف یا دارای گرد و غبار باشد، اما نصب مجدد آن تلفن شما را مجبور به خواندن مجدد کارت می‌کند و می تواند داده‌های تلفن همراه را دوباره راه اندازی کند.

وصل نشدن اینترنت آیفون

خب چگونه اینترنت گوشی اپل را فعال کنیم؟ برای انجام این کار طبق مراحل زیر پیش بروید:

آیفون خود را خاموش کنید.

سیم کارت را بردارید.

سیم کارت را دوباره وارد کنید.

تلفن خود را دوباره روشن کنید.

خاموش کردن رومینگ برای رفع مشکل اینترنت گوشی آیفون

برای رفع مشکل وصل نشدن اینترنت آیفون راه بعدی روشن کردن Data Roaming است.

ممکن است که این روش زیاد مناسب به نظر نرسد اما بسیاری از افرادی که با مشکل وصل نشدن اینترنت آیفون مواجه شده‌اند، این راه حل قابل اعتماد را پیدا کرده‌اند. گاهی پس از به‌روز رسانی‌های خاص iOS، برخی از دستگاه‌ها با مشکلاتی مواجه شده‌اند که باعث شده سیستم عامل هنگام رومینگ هنگ کند.

رفع مشکل اتصال به اینترنت آیفون

اگر فکر می‌کنید با همچین مشکلی روبه رو شده‌اید برای رفع آن به Settings -> Mobile Data -> Mobile Data Options رفته و Data Roaming را روشن کنید. سپس دستگاه خود را مجددا راه اندازی کنید.

مشکل اینترنت همراه اول آیفون

این راه حل برای یک اشکال موقتی است و امیدواریم با همین روش حل شود اما اگر به خارج از کشور سفر می‌کنید فراموشتان نشود که رومینگ خود را خاموش کنید تا با صورتحساب تلفن نجومی روبه رو نشوید.

اینترنت آیفون قطع شده است؟ تنظیمات شبکه را ریست کنید

اگر با مشکل وصل نشدن اینترنت آیفون رو به رو هستید و هنوز راه حل مناسبی برای آن پیدا نکرده اید این راه را امتحان کنید.

تنظیمات شبکه را به تنظیمات اولیه برگردانید. در اینصورت احتمالا در صورتی که مشکلات وای فای هم در دستگاه شما موجود باشد، برطرف شود. برای این کار طبق مراحل زیر پیش بروید.

به Setting بروید.

مشکل اینترنت همراه اول آیفون

به پایین صفحه رفته و وارد منوی General شوید.

اینترنت آیفون قطع شده است

روی گزینه‌ی Reset تپ کنید.

اینترنت آیفون قطع شده است

گزینه‌ی Reset Network Settings را انتخاب کنید.

اینترنت ایفون بالا نمیاد

پسورد خود را وارد کنید.

اینترنت ایفون بالا نمیاد

بر روی Reset Network Settings تپ کنید تا مجوز ریست کردن را به سیستم بدهید.

مشکل اینترنت ایرانسل در آیفون

اینترنت آیفون وصل نمی‌شود؟ حالت هواپیما به شما کمک میکند

اگر همچنان با مشکل وصل نشدن اینترنت آیفون مواجه هستید این بار حالت هواپیما را در دستگاه خود تغییر دهید. برای این کار مراحل زیر را انجام دهید.

دکمه‌ی اسکرین را به سمت بالا بکشید تا Command Center باز شود.

رفع مشکل lte در ios

Airplane Mode را انتخاب کنید.

رفع مشکل lte در ios

چند لحظه صبر کنید تا رادیوهای آیفون خاموش شود.

مشکل اتصال به اینترنت در ios

دوباره روی نماد Airplane Mode ضربه بزنید.

صبر کنید تا دستگاه دوباره وصل شود.

بروزرسانی Carrier برای حل مشکل وصل نشدن اینترنت آیفون

مشکل وصل نشدن اینترنت آیفون مانند مشکل قطع و وصل شدن به هات اسپات آیفون، راه حل‌های زیادی دارد. یکی از این راه‌حل‌ها، چک کردن به روز رسانی‌های Carrier است.

وارد Setting شوید.

مشکل اتصال به اینترنت در ios

وارد منوی General شوید.

مشکل اتصال گوشی آیفون به wifi

وارد منوی About شوید.

مشکل اتصال گوشی آیفون به wifi

چند لحظه صبر کنید. اگر صفحه‌ای با عنوان Carrier Settings Update دریافت کردید روی Update کلیک کنید.

رفع مشکل قطع شدن اینترنت آیفون با بروزرسانی گوشی

اگر به روز رسانی Carrier وجود نداشت برای حل مشکل قطع شدن اینترنت آیفون، به روزرسانی‌های iOS را بررسی کنید.

برای این کار وارد تنطیمات شوید.

مشکل وصل نشدن اینترنت آیفون

وارد منوی General شوید.

مشکل وصل نشدن اینترنت آیفون

در زیر General روی Software Update کلیک کنید.

مشکل اینترنت ایرانسل در آیفون

اگر به روزرسانی موجود است، آن را نصب کنید. تلفن شما در طی این فرآیند مجدداً راه اندازی می شود.

چگونه اینترنت آیفون را فعال کنیم؟ با بازگشت به تنظیمات کارخانه

راه حل بعدی برای حل مشکل وصل نشدن اینترنت آیفون تهیه نسخه پشتیبان و تنظیم مجدد کارخانه است. توجه کنید در این روش شما کلیه اطلاعات خود را بر روی گوشی از دست می دهید پس در انتخاب آن دقت نمایید.

iPhone یا iPad خود را به رایانه متصل کنید و یک نسخه پشتیبان از iTunes دستگاه خود ایجاد کنید. اطمینان حاصل کنید که یک نسخه پشتیبان رمزگذاری شده ایجاد کرده‌اید. نسخه های پشتیبان رمزگذاری شده  فقط داده‌های Health و Keychain را ذخیره می‌کنند.

مشکل اینترنت ایرانسل در آیفون

پس از اتمام تهیه نسخه پشتیبان، دکمه “Restore Backup” را فشار دهید.

اینترنت ایفون بالا نمیاد

پس از پایان کار بررسی کنید که مشکل حل شده است یا خیر.

استفاده از حالت Like New  برای رفع مشکل اتصال به اینترنت در iOS

می‌توانید تلفن خود را در حالت Like New قرار دهید، که ممکن است برنامه یا خدمتی را که باعث به هم ریختن داده‌های تلفن همراه شما شده است حذف کند. اگر می‌خواهید این کار را انجام دهید، حال نسخه پشتیبان تهیه کنید.

وارد Setting شوید.

اینترنت ایفون بالا نمیاد

وارد منوی General شوید.

رفع مشکل اتصال به اینترنت آیفون

روی Reset کلیک کنید.

رفع مشکل اتصال به اینترنت آیفون

روی Erase All Content and Settings تپ کنید.

وصل نشدن اینترنت آیفون

رمز عبور خود را وارد کنید.

وصل نشدن اینترنت آیفون

روی Erase iPhone کلیک کنید.

مشکل اتصال گوشی آیفون به WiFi

اگر گوش آیفون شما به Wifi وصل نمی‌شود نگران نباشید حل این مشکل به پیچیدگی حل مشکل وصل نشدن آیفون به اینترنت همراه نیست و آسان تر از آن است. ما باید همه چیز را بررسی کنیم و تلفن را مجددا راه اندازی کنیم.

وصل نشدن اینترنت آیفون

برای این کار به Settings > Wi-Fi رفته و چک کنید که Wifi شما روشن است و سپس مطمئن شوید که شما به شبکه محلی خودتان متصل هستید. (به هیچ عنوان نباید به شبکه‌های ناشناس متصل شوید و اگر این اتفاق افتاده است همین حالا اتصال را قطع کنید) اگر این موارد صحیح هستند شما با یک دستگاه دیگر اتصال شبکه‌ی خود را بررسی کنید اگر با دستگاه دیگر هم اتصال برقرار نبود مشکل از گوشی شما نیست و باید مودم شما بررسی شود و یا با ارائه دهنده‌ی پهنای باند خود تماس بگیرید.

اگر مشکل از تلفن شما بود یک بار آن را Reboot کرده و مجددا از طریق Setting>Wifi اقدام به روشن کردن Wifi کنید.

پاک کردن پروفایل VPN برای مشکل اتصال آیفون به اینترنت

این روش حل کردن مشکل اتصال آیفون به اینترنت برای زمانی است که از VPN استفاده می‌کنید.

به Setting گوشی خود رفته و سپس در منوی General وارد قسمت VPN شوید.

رفع مشکل lte در ios

در صفحه‌ی مربوط به VPN به قسمت Profile رفته و تمام موارد موجود را پاک کنید.

گوشی آیفون خود را خاموش کرده و پس از 10 ثانیه مجددا آن را روشن کنید و ببینید مشکل اینترنت همراه اول آیفون حل شده است یا خیر.

وصل نشدن آیفون به اینترنت ایرانسل و همراه اول

گاهی در گوشی آیفون با مشکل وصل نشدن گوشی به اینترنت همراه اول و ایرانسل روبه رو می‌شویم برای حل این مشکل به صورت زیر اقدام کنید.

به قسمت Setting رفته و وارد منوی Cellular  شوید سپس گزینه Cellular Data Option را انتخاب کنید.

وصل نشدن آیفون به اینترنت همراه اول

حال بر روی  Cellular Data Network ضربه بزنید.

وصل نشدن آیفون به اینترنت همراه اول

حال برای رفع مشکل اینترنت ایرانسل در آیفون در صفحه Cellular Data Network بر روی Reset Setting ضربه بزنید.

قیمت گوشی آیفون 8 در سال 99